Deprem yardımlarını çalıp, satmışlar

Deprem yardımlarını çalıp, satmışlar

MERSİN İZ HABER

Mersin'de deprem bölgelerine gönderilmek üzere toplanan ve piyasa değeri 1 milyon lira olan gıda malzemelerini çalıp satan 6 şüpheliden 3'ü tututlanırken 3'ü serbest bırakıldı.
Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, H.B. isimli müşteki, dprem bölgesine gönderilmek üzere toplanan gıda türü ürünlerin piyasada satıldığına yönelik şikayette bulundu. Bunun üzerine harete geçen Dolandırıcılık Masası ekipleri şikayeti doğrultusunda Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesindeki deprem edeler için kullanılmak üzere AFAD'a teslim edilmesi gereken piyasa değeri 1 milyon lira olan 15 ton ayçiçek yağı, 5 ton pirinç ve 5 ton mercimeğin ulaştırılması gereken yere gitmemesi üzerine çalışma başlattı. Malzemelerin yüklendiği tırların gidiş istikametindeki tüm güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, bahse konu malzemelerin Mardin ve Batman'da 4 farklı depoya 5 farklı tır ile gönderildiğini belirledi. Bunun üzerine belirlenen adreslere operasyon düzenleyen ekipler, malzemeleri ele geçirirken, G.I., D.Ö., F.E.,O.İ., B.Ç. ve S.D. isimli şahıslar gözaltına alındı.
Ele geçirilen malzemeler müştekiye teslim edilirken, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen O.İ., B.Ç. ve B.D. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, diğer 3 şüpheli serbest bırakıldı.