CHP’li Antmen : “Soylu derhal istifa etmeli”

CHP’li Antmen : “Soylu derhal istifa etmeli”
CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, TGRT’de katıldığı canlı yanda sokaklarda kadınları gizlice çeken sığınmacılarla ilgili ifadeler kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu sert bir dille eleştirdi. Antmen, “Soylu derhal istifa etmeli” dedi.

MERSİN İZ HABER

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun  TGRT Haber'de katıldığı canlı yayında sokaklarda kadınları gizlice çeken sığınmacıların taciz videolarıyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullanmasıyla ilgili videolu yanıt verdi. Antmen, “Soylu derhal istifa etmeli” dedi.

CHP’li Antmen, Bakan Süleyman Soylu’nun canlı yayında, videoları çekenlerle ilgili olarak “Afedersiniz bütün röntgeni Suriyeliler çekiyor. Ya şimdi ben selfie çekiliyorum. Kötü niyetli olsanız, selfie çekildiğim zaman arkamda bir kadın olsa, selfie'yi yayınlasa... 'Ya bak bu kadını röntgenliyor.' Ya böyle bir ahlaksızlık var mı ya?” ifadelerini kullandığı görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı.
CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, hazırladığı videoda Soylu’nun açıklamalarıyla, kadınları taciz eden bazı sığınmacı görüntülerini yan yana getirdi ve Süleyman Soylu’yu istifaya davet etti. Antmen, video ile birlikte sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:
“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu selfie çeken sığınmacıların masum olduğunu, kadınları çekmediğini söyledi. Gerçekten öyle mi, oynat bakalım. Dikkatlerden kaçmasın; Süleyman Soylu, bu selfie sapıklığı meselesinde ‘Türk halkı çok daha suçlu’ dedi. Bu sapıkları koruyup, kendi vatandaşına ‘sapık’ muamelesi yapan adam 1 dakika bile İçişleri Bakanlığı koltuğunda durmamalıdır. Soylu derhal istifa etmeli ve halkımızdan özür dilemelidir.”

 

  CHP’li Antmen : “Soylu derhal istifa etmeli”