İŞİD’in ’Karadul’ kadın canlı bombaları mahkemede

İŞİD’in ’Karadul’ kadın canlı bombaları mahkemede
Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nin gerçekleştirdiği IŞİD terör örgütü operasyonunda yakalanan 11 kişi yoğun güvenlik önlemleri altında mahkemeye çıkartıldı. Kimliği belirlenen 3 kişinin ise arandığı bildirildi. Zanlılar arasında örgütün ‘Karadul’ olarak isimlendirdiği canlı bomba 2 kadın da bulunuyor.

MERSİN İZ HABER

Mersin Emniyet Terörle Mücadele Şubesi’nce bir süre önce gerçekleştirilen İŞİD terör örgütü operasyonunda yakalanan 11 zanlı, yoğun güvenlik önlemleri altında mahkemeye çıkarıldı. Zanlılar arasında örgütün ‘Karadul’ olarak adlandırdığı canlı bomba 2 kadın da yer alıyor.
Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, IŞİD terör örtüne yönelik çalışma başlatılan çalışmada örgüt elemanlarının kentte eylem hazırlığı içinde oldukları yönünde istihbarat alandı. Alınan istihbarat üzerine bir süre yapılan teknik takip işlemlerinin ardından belirlenen adreslere eş zamanlı şafak operasyonu düzenlendi. Yapılan çalışmalarda 13 şüphelinin kimlik bilgileri ve adreslerine yönelik Özel Harekât polislerinin de desteğiyle kent merkezinde 8, Tarsus'ta 3 adrese operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda 11 örgüt mensubu gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasındaki 2’sinin örgütün 'Karadul' olarak adlandırdığı canlı bombacı kadınlar olduğu, eylem için kente geldikleri belirlendi. Örgüt mensuplarının adreslerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda dijital materyal ile 2 kurusıkı tabanca ele geçirilmişti.
Emniyette ki sorgulamaları tamamlanan 11 silahlı terör örgütü İŞİD mensubu 11 kişi yoğun güvenlik önlemleri altında mahkemeye çıkartıldı. Zanlılar arasında örgütün eylem için kentte gönderdiği saptanan ve ‘Karadul’ olarak isimlendirdiği canlı bomba 2 kadın da bulunuyor. Kimliği belirlenen 3 kişinin ise arandığı bildirildi.

  İŞİD’in ’Karadul’ kadın canlı bombaları mahkemede