Aka: “Oyun ve mücadelemiz bize yakışmadı”

Aka: “Oyun ve mücadelemiz bize yakışmadı”

MERSİN İZ HABER

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 1. Grup’ta mücadele eden Exenpay Yeni Mersin İdman Yurdu, Belediye Kütahyaspor ile 1-1 berabere kalarak hedefine bir adım daha yaklaştı. Exenpay Yeni Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Ersin Aka, Belediye Kütahyaspor beraberliğinin ardından açıklamalarda bulundu. Aka, “Oyun ve mücadelemiz bize yakışmadı” dedi.
Şampiyonluk yolunda zorlu deplasmanda kritik bir puan alan Kırmızı Lacivertlilerin Teknik Direktörü Ersin Aka, Edirnespor ve Kütahyaspor maçında alınan 2 beraberlikte, sonuçtan ziyade oynanan oyun ve mücadelesinin takımına yakışmadığına dikkat çekti. Aka, “Biz, bu ligin en iyi futbolunu oynayan, fiziksel açıdan rakiplerine üstünlük sağlayan ve iyi oyunculardan kurulu bir takımıyız. Bunun yanı sıra da 19 haftadır lideriz. Bu süreçte yaptığımız iyi şeyleri, son iki haftadaki kötü performansımızla silmeyeceğiz” dedi.

“BİR AN ÖNCE FİZİKSEL VE PSİKOLOJİK OLARAK TOPARLANMALIYIZ”

Son iki maçtaki oyun ve mücadelenin kendilerine yakışmadığını belirten Aka, “Bu iki maçta arzuladığımız oyunu sergileyemedik. Bunun sebebi depremden dolayı lige verilen arayı iyi değerlendiremedik. Bir an önce psikolojik ve fiziksel olarak toparlanmayız ve depremden önceki oyunumuza dönmeliyiz. Biz, bu ligin en iyi futbolunu oynayan, fiziksel açıdan rakiplerine üstünlük sağlayan ve iyi oyunculardan kurulu bir takımıyız. Bunun yanı sıra da 19 haftadır lideriz. Bu süreçte yaptığımız iyi şeyleri, son iki haftadaki kötü performansımızla silmeyeceğiz ve oyuncularımıza her zamankinden daha fazla sarılacağız. Camiamızdan isteğim, oyuncularımıza inanın. Bu oyuncuları benim ve teknik ekibimin kararı ile sahaya sürüyoruz. O yüzden burada eleştiri yapılacaksa bana yapılsın, oyuncularıma yapılmasın” diye konuştu.
Elazığ maçı hakkında da konuşan Ersin Aka, şunları söyledi:
“Ordu maçında olduğu gibi Elazığ maçında da bize yakışan futbolu ve mücadeleyi sahaya yansıtacağız. Biz şampiyon olacağız. Camiamızın bütün bileşenleri, yönetimi, teknik ekibi, oyuncusu, personeli ve taraftarlarımızla birlikte başaracağız.”