ÇBK yönetiminden Başkan Seçer’e ziyaret

ÇBK yönetiminden Başkan Seçer’e ziyaret

MERSİN İZ HABER

ÇBK Mersin Yönetimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti. ÇBK Yönetimi Mersin’in ev sahipliği yaptığı FIBA Kadınlar EuroLeague Final Four’a (Dörtlü Final) ve spora, sporcuya olan desteklerinden dolayı Başkan Seçer’e teşekkürlerini iletti.
Ziyarette; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ÇBK Mersin Başkanı Serdar Çevirgen, ÇBK Mersin Asbaşkanı Ali Adalıoğlu, ÇBK Mersin Genel Koordinatörü Ender Ünlü ile ÇBK Mersin Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Soner Serttaş yer aldı.

BAŞKAN SEÇER: “ŞEHRİMİZE RENK KATIYORSUNUZ”

Ziyarette konuşan Başkan Vahap Seçer, ÇBK’nın Mersin’in Avrupa’da söz ettirdiğine vurgu yaparak, “Sportif mücadele olarak da hakikaten çok güzel, disiplinli, organize bir kulüp olarak güzel işler başarıyorsunuz. Sizleri tebrik ediyoruz. Şehrimize de renk katıyorsunuz. Sportif faaliyet olarak değer katıyorsunuz ve Mersin’in tanıtımına katkı sunduğunuz gibi Mersin’de yaşayan insanlara da ayrı bir keyif katıyorsunuz, daha zengin bir yaşam sağlıyorsunuz” dedi.

“UMUT EDİYORUM Kİ DAHA GÜZEL BAŞARILARIN ALTINA İMZA ATARSINIZ”

ÇBK Mersin’in maçlarına katılım sağladığından ve son olarak da FIBA Kadınlar EuroLeague Final Four’u izlemeye gittiğinden bahseden Seçer, “Müsabakalar çok renkli oluyor ve salonun atmosferi de güzel oluyor. En çok hoşuma giden de orada, tribünlerde kadın ve çocuk ağırlıklı seyircilerin olması. Bunu önemsiyorum. Umut ediyorum ki daha güzel başarıların altına imza atarsınız. Hem takım olarak değerinize değer katarsınız hem de Mersinimize değer katarsınız” diye konuştu.
ÇBK Mersin Başkanı Serdar Çevirgen de kentte oynanan FIBA Kadınlar EuroLeague Final Four’dan sonra bütün FIBA’nın kendilerine teşekkür mektubu yazdığından söz ederek, “Diyorlar ki; ‘Mersin sahilini bence bütün Avrupa örnek almalı. Bu kadar halkın piknik yaptığı, spor yaptığı, Belediye’nin oraya koyduğu imkanları bütün Avrupa örnek olmalı’ dediler” diye aktarması üzerine de Seçer, “Şehirler öyle tanınıyor. Bu tip turnuvalarda insanlar geliyor. İlk kez geliyor ve gittiği yerde anlatıyor. Öyle tanıyorsunuz” ifadelerinde bulunarak, sporun şehrin tanıtımına da katkı sunmasından söz etti.
ÇBK Mersin Asbaşkanı Ali Adalıoğlu ise Başkan Seçer’e Final Four’a katkılarından dolayı teşekkür etti.