Bozan: “Hayalet seçmen müdürün oğlu maaşlı çıktı”

Bozan: “Hayalet seçmen müdürün oğlu maaşlı çıktı”

MERSİN İZ HABER

Seçim sürecinde hayalet seçmenleri gündeme getiren DEM Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, bu kez yine skandal bir olaya dikkat çekti. Bozan, hayalet seçmen olduğunu tespit ettiği Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü Ebubekir Fil’in oğlunun Akdeniz Belediyesi Personel şirketinden her ay düzenli maaş aldığının ortaya çıktığını açıkladı. Milletvekili Bozan, İçişleri Bakanlığına “Soruşturma için daha ne kadar ifşa edelim” diyerek seslendi.

“İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DAHA NEYİ BEKLİYOR”

Gündeme ilişkin Mecliste açıklama yapan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan şöyle konuştu:
“Hayalet seçmenlerden en çok göze çarpan biri Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü Ebubekir Fil’di. Bir ilçe emniyet müdürü seçmen kaydında neden usulsüzlük yapar? Neden kendisiyle birlikte ailesinin kaydını Akdeniz’e taşır? Elbette sebebi ayrıntıda gizli. Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü Ebubekir Fil’in oğlu Rıdvan Fil Akdeniz Belediyesi Personel şirketinden her ay düzenli maaş almakta. Daha ne kadarını ifşa edelim? İçişleri Bakanlığı önceki dönemde yapılan usulsüzlükleri araştırmak için daha neyi bekliyor?”