MSK gözünü şampiyonluğa dikti: 85-64

MSK gözünü şampiyonluğa dikti: 85-64

MERSİN İZ HABER

Türkiye Sigorta Türkiye Basketbol Ligi (TBL) Play-Of’ta şampiyonluk için mücadele eden final serisinin ikinci maçında Gaziantep Basketbol Kulübü ile karşılaştı. MSK final serisinin 3. maçında Sigortam.net ile karşılaştı. İstanbul’da Sigortam.net ile oynadığı Play-off final serisi iki maçından 1-1 eşitlikle dönen MSK, rakibini serinin 3. maçında Mersin’de ağırladı. Maçtan  85-64 galibiyet elde etti.
Edip Buran Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi Başkan Vahap Seçer eşi Meral Seçer, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve eşi Yıldız Pehlivan ve Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ile izledi.

CARETTALAR, RAKİBE GEÇİT VERMEDİ

İlk çeyreği 24-12 önde tamamlayan MSK, ikinci çeyreği de 40-33 skorla tamamlayarak ikinci yarıya önde başladı. Üçüncü çeyrekte de üstünlüğü bırakmayan Carettalar, son çeyreğe 61-51 skorla girdi. Son çeyrekte de rakibinin kendisine yakalamasına bir an bile fırsat vermeyen MSK, 85-64 skorla mücadelenin galibi oldu. İki takım 1 Haziran Cumartesi günü serinin 4. maçında yine Mersin’de karşı karşıya gelecek. Seride durumun 2-2 olması durumunda 5. maç yeniden İstanbul’da oynanacak.

SEVİM: “ŞAMPİYONLUĞA SADECE BİR GALİBİYET UZAKTAYIZ”

Maç sonra açıklamalarda bulunan MSK Baş antrenörü Can Sevim, İstanbul’daki ikinci maçta aldıkları mağlubiyet sonrası kendi evlerinde iyi bir savunma yapmaya ve maçı kazanmaya odaklandıklarını belirterek, “Oyuncuların hepsini tek tek tebrik ediyorum, inanılmaz savunma yaptılar ve çok hak edilmiş bir galibiyet aldılar. Şimdi şampiyonluğa sadece bir galibiyet uzaktayız. Cumartesi de bunu başarıp bu muhteşem Mersin halkıyla, taraftarımızla beraber burada bu salonda şampiyonluğumuzu kutlamak istiyoruz, umarım bunu da yapacağız” dedi.