Mersin’de güneş festivali coşkusu

Mersin’de güneş festivali coşkusu

MERSİN İZ HABER

Mezitli Belediyesi ve Mersin Valiliği iş birliği ile Soli Pompeipolis Antik Kenti sahil kesiminde düzenlenen Mezitli Deniz Güneş Festivali tamamlandı, Mezitli iki gün boyunca coşku dolu anlara sahne oldu. Sevilen sanatçılar Norm Ender ve Simge’nin sahne aldığı konserler ile vatandaşlar festivalin tadını doyasıya yaşadı.  
Festivalin ilk gününde yüzme, yelken yarışları, plaj voleybolu ve hentbol etkinlikleriyle başlayan festival coşkusu, flyboard, deniz paraşütü ve jet ski gösterileri ile zirveye çıktı.

 “FESTİVALDE TARİHİ BİR ANA ŞAHİTLİK EDİLDİ”

Festivalde tarihi bir ana da tanıklık edildi. 1 Temmuz Kabotaj Bayramı için 1 kilometre uzunluğunda Türk bayrağı, Norm Ender’in "Parla" şarkısı eşliğinde denizin üstünde serilerek Mezitli sahillerinde görsel bir şölen oluşturdu. Gece sonunda rap müzik sanatçısı Norm Ender, festivalde en sevilen şarkılarını seslendirdi. Festivalin ikinci gününde ise yine birbirinden güzel deniz etkinlikleri devam etti. Ardından pop müzik sanatçısı Simge, sahne alarak Mezitli’yi adeta coşturdu. Simge, Mezitli’de olduğu için çok heyecanlı olduğunu belirterek, “İlerleyen günlerde de hep Mezitli’ye gelmek isterim, burayı çok seviyorum” ifadelerini kullandı. 

“MERSİN'İMİZİN YILDIZI PARLAYACAK”

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, festivalle ilgili yaptığı konuşmada “Festivalimizi hem Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleriyle birleştirmiş olduk hem de Soli Pompeipolis antik kentimize dikkati çekmiş olduk. Gün içinde gerçekleştirilen etkinliklerin bir boyutu da spor. Deniz üzerinde 1 kilometre uzunluğunda bayrağımızı dalgalandırdık. Mavi vatanımızda, şanlı bayrağımızın gölgesinde bu etkinliği yapmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Mersin'imizin yıldızı parlayacak” dedi.

“MEZİTLİ’DE BİRBİRİNDEN GÜZEL ETKİNLİKLERE EV SAHİPLİĞİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer ise, “Mezitli Belediyesi olarak kentimizi tüm dünyaya tanıtacak etkinliklerin içinde her zaman olacağımızı söylemiştik, sözümüzü tutuyoruz. Mezitli’de sanata, spora, festivallere ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.