Küçük kulaçların sertifika heyecanı 

Küçük kulaçların sertifika heyecanı 

MERSİN İZ HABER

Mezitli Belediyesi’nin Atatürk Eğitim Havuzunda düzenlediği yüzme kurslarının 1. Etap sertifika töreni büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Blediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer’in katılımı ile öğrenciler yüzme başarılarını sertifikaları ile taçlandırdı.
Törende konuşma yapan Başkan Tuncer, yüzme kurslarının vatandaşlarımızın sağlıklı ve aktif bir yaşam sürmelerine katkı sağladığını belirtti.  Başkan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Havuzumuz her hafta suyu değişen, 7/24 devir daim yapan ve toplum sağlığı kontrollerinden başarıyla geçen bir tesis olarak hizmet vermektedir. Bu sayede, yüzme sporunu güvenle ve keyifle yapabilmenizi sağlıyoruz, çocuklarımızın gelişimini önemsiyoruz” dedi.

ÇOCUKLAR BAŞKAN TUNCER’İN ELİNDEN SERTİFİKALARI ALDI

Toplamda 350 öğrenci, 6 antrenör ve 1 baş antrenörün katılımıyla tamamlanan ilk etap eğitimlerinin ardından öğrenciler Başkan Tuncer’in elinden sertifikalarını aldı. Başkan, kursların vatandaşların hijyenik ve güvenli koşullarda, uzman eğitmenler eşliğinde spor yapmalarını sağladığını vurgularken, Mezitli Belediyesi olarak gelecekte de çeşitli spor ve eğitim faaliyetleri düzenlemeye devam edeceklerini ifade etti.