Cezaevinde kadına yönelik şiddet anlatıldı

Cezaevinde kadına yönelik şiddet anlatıldı

MERSİN İZ HABER

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Tarsus Cezaevinde görev yapan askerleri kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bilgilendirdi.
Şiddete karşı sıfır tolerans” ilkesiyle, kadına karşı şiddetin önlenmesi, şiddet mağdurlarının korunması ve güçlendirilmesi, toplumsal farkındalığın artırılmasına yönelik kapsamlı faaliyetler gerçekleştiren Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği personeli çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Tarsus Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığında bulunan erbaş ve erlere yönelik, “Kadına Yönelik Şiddet, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Ailenin Önemi ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesinde Dini Referanslar” konularında bilgilendirme faaliyeti yapıldı. Bilgilendirme faaliyetine Tarsus İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde görevli bir sosyolog ile İl Müftülüğünden bir personel de katıldı.
Bilgilendirmenin sonunda kadına el kalkamaz broşürleri de dağıtıldı. Jandarmanın, şiddete sıfır tolerans ilkesiyle kadın ve çocuklara yönelik şiddet olaylarına karşı azim ve kararlılıkla mücadele edeceği belirtildi.